piątek, 26 lipca 2019

Ogród w Instadoniczkach II

Muszę Wam przyznać, że otrzymałam bardzo duży pozytywny odzew po opublikowaniu pierwszej części Ogrodu w Instadoniczkach I https://ogrodwdoniczkach.blogspot.com/2019/07/ogrod-w-instadoniczkach-cz-i.html. Naprawdę bardzo mi było miło czytać Wasze komentarze i wiadomości na Instagramie i Facebooku. Mam nadzieję, że już zaczęliście tworzyć swoje ogrody w doniczkach i że autorzy zdjęć zainspirowali Was do szukania własnego stylu aranżacji kwiatowych :)
Liczę też na to, że macie pewien niedosyt i czekacie na kolejną porcję piękna :)

Pamiętajcie proszę, że kwiatów jest cała masa, a sposobów ich łączenia jeszcze więcej :) Trzeba się trochę "napatrzeć", a trochę też poeksperymentować, żeby znaleźć idealne dla nas kwiaty na nasze balkony czy też tarasy. Metoda prób i błędów czeka każdego, kto chce mieć wspaniały i własny ogród w doniczkach, i trzeba się na to nastawić :) I choć są rośliny uniwersalne to dla każdego ogrodnika znaczy to co innego. Dla mnie na przykład najbardziej uniwersalnym kwiatem balkonowym jest pelargonia, z którą nigdy nie miałam żadnych hodowlanych problemów, typowych dla innych roślin. Pelargonie świetnie wyglądają same w doniczce, ale dobrze dobrane z innymi kwiatami stanowią piękne połączenia. Dla wielu ludzi jednak pelargonie są nudne i żadne. Być może jest to spowodowane ich wszechobecnością? Nie wiem sama... ale czy naprawdę jakaś roślina może być nudna? :)

Pokażę Wam teraz zdjęcie pelargonii, którą podpatrzyłam na ulicy i która mnie zachwyciła kolorem i ilością kwiatów. Super też wyglądała w ciemnej wysokiej donicy. I dziś oprócz całej masy inspiracji chciałabym zwrócić Waszą uwagę na pojemniki, w których są posadzone rośliny. To też jest ważny element kompozycji. Te same kwiaty w zwykłej białej doniczce wyglądają zupełnie inaczej w kolorowej doniczce, a inaczej w wiklinowym koszu :) Same pojemniki, w których są kwiaty nadają kompozycjom charakter, ale również stanowią ozdobę domu i odpowiednio dobrane potrafią fajnie podkreślać styl.Czemu piszę o pelargoniach? Bo znajdziecie je też w niektórych wspaniałych kompozycjach i zobaczycie z jakimi roślinami fajnie wyglądają :) A jeśli nie lubicie pelargonii to jestem pewna, że znajdziecie w poniższych kompozycjach takie kwiaty, które Was oczarują i zachcecie je mieć u siebie.A teraz popatrzcie i napatrzcie się, bo naprawdę warto :) Każdy Insta - Ogrodnik, którego poprosiłam o zdjęcia, ma swój autorski pomysł na rośliny w doniczkach. Jest to moim zdaniem niesamowicie inspirujące:) I to pokazuje, że każdy z nas może mieć swój własny pomysł na ogród w doniczkach.
A zresztą sami zobaczcie :)
@og_rude_k@og_rude_k
@historia_pewnego_ogrodu
@historia_pewnego_ogrodu

@trynusiowepasje
@trynusiowepasje
@ogrodmarz
@ogrodmarz

@zieleniak_mb
@zieleniak_mb

@malgorzata.wilk

@malgorzata.wilk
@_hello_green
@ogrod_mb
Mam nadzieję, że zostaliście tak samo zainspirowani tymi zdjęciami, jak ja :) Śliczne są prawda?:)


1 komentarz:

No to siejemy