środa, 17 lipca 2019

Ogród w Instadoniczkach cz. I

Jeśli Wasze pierwsze skojarzenie tytułu posta jest związane z Instagramem to jest to słuszne odczucie :) Nie wiem czy wiecie, ale @ogrod_w_doniczkach jest i na Instagramie i ma też stronę na Facebooku (kto mnie tam jeszcze nie obserwuje niech zaraz to szybko nadrobi ;), ale do rzeczy. Na Instagramie spotkałam tylu inspirujących ludzi, że muszę przyznać, iż się tego nie spodziewałam! Poprosiłam o pomoc w stworzeniu tego postu kilkoro zdolnych instagramowych ogrodniczek i ogrodników, których codziennie obserwuję i którzy mnie inspirują :) Myślę, że będziecie zachwyceni tym, co Wam pokażę :)

Przyznałam się Wam kiedyś, że idąc do centrum ogrodniczego dostaję świra i chcę wykupić wszystko. Zachowuję się wtedy jak mała dziewczynka, która biega po łące za latającym motylkiem :) No taka jest prawda, że gdy widzę mnóstwo kolorowych kwiatów to wariuję... I trudno jest mi wtedy myśleć jaką kompozycję chciałabym z nich ułożyć. Parę razy stałam przy kwiatach z telefonem w ręku próbując znaleźć coś co mnie zainspiruje w grafice w Googlu... znacie to? :) I jakoś nic nie działało wówczas na moją wyobraźnię, a ja z trudem wybierałam parę kwiatów do dalszego kombinowania w domu co z nimi zrobię. Na szczęście w domu na spokojnie udawało mi się stworzyć jakąś kwietną donicę :)

Odkąd pamiętam mój balkon musiał mieć kwiaty i to w takiej ilości, że ciężko było przejść czy nawet czasem na nim wygodnie usiąść ( nawet w czasach, gdy mieliśmy tylko jedną kotkę Mię :) Wszędzie gdzie jestem zwracam uwagę na kwiaty i rośliny, i wszędzie też szukam inspiracji dla siebie. Mój balkon każdego roku wygląda inaczej i ma coraz to inne kwiaty. Oczywiście mam swoje ulubione rośliny balkonowe, jak na przykład surfinie, ale bardzo lubię mieć kwiaty, których wcześniej nigdy nie gościłam u siebie. Sprawia mi to ogromną radość, gdy udaje mi się hodować nowości w moim ogrodzie w doniczkach, a tym samym nabieram doświadczenia i uczę się ciągle czegoś nowego :)

Na wstępie pokażę Wam zdjęcie, które uwielbiam i które pokazuje włoski sposób na ogród w doniczkach :) To, co kocham w krajach południowych to stawianie doniczek z kwiatami absolutnie wszędzie. Każde miejsce jest dobre :) I właśnie to Wam chciałam tym zdjęciem pokazać, że nawet na małej powierzchni można hodować rośliny i tym samym upiększać nasz dom.
Dzisiejszym postem chcę Was też zainspirować do tworzenia własnych kompozycji roślin i kwiatów w doniczkach. Pragnę Wam pokazać różne style aranżacji i sprawić tym samym, że znajdziecie coś dla siebie :) Jestem pewna, że jak zobaczycie zdjęcia moich koleżanek i kolegów to oszalejecie z zachwytu i będziecie chcieli stworzyć własne donice pełne kwiatów :) Mało tego, niedługo Wasze balkony będą wyglądały jak wielkie ogrody w doniczkach :)


A zresztą sami się przekonajcie : )
@aviangardens@aviangardens
@ogrodnik_flora4you@ogrodnik_flora4you@oazapalmy


@oazapalmy@ogrodprzydomowyblog@ogrodprzydomowyblog@paulinaaans


@paulinaaans@wdoniczce@wdoniczce@secret_gardener_poland
Pamiętajcie o złotej zasadzie sadzenia w jednej doniczce roślin o tych samych wymaganiach, szczególnie dotyczących nasłonecznienia i nawodnienia. Jeśli te warunki zostaną spełnione to cała reszta łączenia i tworzenia kompozycji zależy już tylko od Was :) Przebierajcie w kształtach roślin, różnych kolorach zieleni oraz przeróżnych kształtów kwiatów :) 

Czyż te zdjęcia nie są zachwycająco-inspirujące? :) 

Ciąg dalszy nastąpi...

2 komentarze:

No to siejemy